Bramy wahadłowe z gładkiej i elastycznej folii PCV
Bramy wahadłowe dostosowane do Twoich potrzeb
Funkcje i przeznaczenie bram wahadłowych
Bramy wahadłowe - zastosowanie
Bramy wahadłowe o maksymalnych wymiarach szer. 3m, wys. 3,5m to alternatywa dla kurtyn paskowych. Są to przegrody izolujące termicznie i pozwalające na zachowanie mikroklimatu poszczególnych pomieszczeń hal produkcyjnych, magazynów, obiektów handlowych a także obiektów usługowych, sal zabiegowych czy laboratoriów. Największa zaleta dwustronnie uchylnych bram wahadłowych jest bezproblemowe otwieranie się po pchnięciu skrzydeł i samoczynne ich powracanie na miejsce. Dzięki czemu bramy nawet w najmniejszym stopniu nie utrudniają ruchu towarowego czy pieszego.
Najważniejsze funkcje bram wahadłowych
- ograniczanie strat ciepła – wydzielanie stref klimatycznych
- redukcja hałasu
- przeciwdziałanie wnikaniu do wnętrza wilgoci i opadów atmosferycznych
- redukcja przeciągów i osłona przed podmuchami wiatru i wwiewaniem do środka kurzy, pyłu a także piasku i innych niepożądanych zanieczyszczeń
Bramy wahadłowe - dwie najważniejsze zalety
- zapewniają swobodę ruchu – drzwi otwierają się poprzez popchnięcia płatów i samoczynnie się zamykają po przejściu / przejechaniu przez bramę
- są niedrogie w utrzymaniu – w przypadku uszkodzenia płata, jego mocnego zmatowienia lub zabrudzenia konstrukcja bramy pozwala na wymianę samego wypełnienia. Przy niewielkim wkładzie finansowym można zregenerować bramę a także przedłużyć jej żywotność.
Oferujemy:
- kompletne bramy wahadłowe na wymiar
- arkusze foliowe / wypełnienia skrzydeł bramy
- zestawy montażowe do samodzielnej produkcji bramy
Maksymalne wymiary bramy wahadłowej
Wysokość tylko do 3.5m
Bramy wahadłowe z uwagi na ciężar płatów foliowych a także sprężynowy mechanizm zawiasowy mogą być montowane w otworach o maksymalnej wysokości 3500mm i szerokości nieprzekraczającej dla bram jednoskrzydłowych 1500mm oraz 3000mm dla bram dwuskrzydłowych.
Brama wahadłowa to szczelna przegroda
W otworach ściennych zawierających się w podanych powyżej wymiarach bramy wahadłowe sprawdzają się idealnie jako izolatory termiczne. Przede wszystkim dlatego, że płaty bramy niemalże hermetycznie zamykają światło otworu.
Kurtyny paskowe mogą zastępować bramy
W przypadku otworów o wymiarach przekraczających wielkości graniczne dla bram wahadłowych zalecamy montaż kurtyn paskowych, które w równym stopniu jak bramy spełniają funkcje ochronno izolacyjne.
Bramy wahadłowe - rodzaje wypełnień / budowa płatów
Przejrzyste bramy wahadłowe
Najbardziej popularnym wypełnieniem bram wahadłowych jest folia przejrzysta, występująca w trzech wersjach kolorystycznych lekko niebieskiej, niebieskiej a także czerwonej. Przepuszczalność światła przez materiał zawiera się w przedziale od 80 do 85%. Jest to wartość porównywalna do szyb okiennych. Grubość dostępnej folii w ofercie handlowej to 6mm i 7mm.
Bramy wahadłowe zbrojone
Do bram przez które odbywa się ruch towarów i osób o dużym natężeniu zalecamy wypełnienia z folii przejrzystej zbrojonej siatką nylonowa. Płaty wzmaciniane tą metodą charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną, są odporne na zarysowania, pęknięcia a także złamania. Skrzydła bram wahadłowych z folii zbrojonej dostępne są w dwóch grubościach 6.5mm a także 9.5mm
Płaty kolorowe, nieprzejrzyste
W ofercie handlowej posiadamy dziewięc kolorów wypełnień: mleczny, biały, jasnoszary, ciemnoszary, czarny, niebieski, żółty, pomarańczowy a także czerwony. Grubość materiału podobnie jak w przypadku folii przejrzystej wynosi 6mm oraz 7mm. Ogromną zaletą folii nietransparentnych jest mniejsza podatność na zarysowania i matowienie. Wadą natomiast całkowite ograniczenie widoku obszaru po drugiej stronie bramy.
Skrzydła dwu i trzyczęściowe
Równie popularnym rozwiązaniem co bramy przejrzyste cieszą się wypełnienia łączone z dwóch a także trzech elementów. Połączenie folii przejrzystej z kolorową zapewnia wysoka estetykę bramy oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przez przezroczyste „okno” w bramie operator wózka widzi obszar po drugiej stronie, może w porę dostrzec zagrożenie i uniknąć potrącenia lub kolizji.