Menu Zamknij

Bramy wahadłowe z gładkiej i elastycznej folii PCV

Bramy wahadłowe dostosowane do Twoich potrzeb

Funkcje i przeznaczenie bram wahadłowych

Bramy wahadłowe - zastosowanie

Bramy wahadłowe o maksymalnych wymiarach szer. 3m, wys. 3,5m to alternatywa dla kurtyn paskowych. Są to przegrody izolujące termicznie i pozwalające na zachowanie mikroklimatu poszczególnych pomieszczeń hal produkcyjnych, magazynów, obiektów handlowych a także obiektów usługowych, sal zabiegowych czy laboratoriów. Największa zaleta dwustronnie uchylnych bram wahadłowych jest bezproblemowe otwieranie się po pchnięciu skrzydeł i samoczynne ich powracanie na miejsce. Dzięki czemu bramy nawet w najmniejszym stopniu nie utrudniają ruchu towarowego czy pieszego.

Bramy wahadłowe

Najważniejsze funkcje bram wahadłowych

  • ograniczanie strat ciepła – wydzielanie stref klimatycznych
  • redukcja hałasu
  • przeciwdziałanie wnikaniu do wnętrza wilgoci i opadów atmosferycznych
  • redukcja przeciągów i osłona przed podmuchami wiatru i wwiewaniem do środka kurzy, pyłu a także piasku i innych niepożądanych zanieczyszczeń

Bramy wahadłowe - dwie najważniejsze zalety

  • zapewniają swobodę ruchu – drzwi otwierają się poprzez popchnięcia płatów i samoczynnie się zamykają po przejściu / przejechaniu przez bramę
  • są niedrogie w utrzymaniu – w przypadku uszkodzenia płata, jego mocnego zmatowienia lub zabrudzenia konstrukcja bramy pozwala na wymianę samego wypełnienia. Przy niewielkim wkładzie finansowym można zregenerować bramę a także przedłużyć jej żywotność.

Oferujemy:

  • kompletne bramy wahadłowe na wymiar
  • arkusze foliowe  / wypełnienia skrzydeł bramy
  • zestawy montażowe do samodzielnej produkcji bramy

Zapytaj o wycenę

lub złóż zamówienie online

Maksymalne wymiary bramy wahadłowej

bramy wahadłowe wymiary

Wysokość tylko do 3.5m

Bramy wahadłowe z uwagi na ciężar płatów foliowych a także sprężynowy mechanizm zawiasowy mogą być montowane w otworach o maksymalnej wysokości 3500mm i szerokości nieprzekraczającej dla bram jednoskrzydłowych 1500mm oraz 3000mm dla bram dwuskrzydłowych.

Brama wahadłowa to szczelna przegroda

W otworach ściennych zawierających się w podanych powyżej wymiarach bramy wahadłowe sprawdzają się idealnie jako izolatory termiczne. Przede wszystkim dlatego, że płaty bramy niemalże hermetycznie zamykają światło otworu.

Kurtyny paskowe mogą zastępować bramy

W przypadku otworów o wymiarach przekraczających wielkości graniczne dla bram wahadłowych zalecamy montaż kurtyn paskowych, które w równym stopniu jak bramy spełniają funkcje ochronno izolacyjne.

Bramy wahadłowe - rodzaje wypełnień / budowa płatów

Przejrzyste bramy wahadłowe

Bramy wahadłowe wypełnienie przejrzyste

Najbardziej popularnym wypełnieniem bram wahadłowych jest folia przejrzysta, występująca w trzech wersjach kolorystycznych lekko niebieskiej, niebieskiej a także czerwonej. Przepuszczalność światła przez materiał zawiera się w przedziale od 80 do 85%. Jest to wartość porównywalna do szyb okiennych. Grubość dostępnej folii w ofercie handlowej to 6mm  i 7mm.

Bramy wahadłowe zbrojone

Do bram przez które odbywa się ruch towarów i osób o dużym natężeniu zalecamy wypełnienia z folii przejrzystej zbrojonej siatką nylonowa. Płaty wzmaciniane tą metodą charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną, są odporne na zarysowania, pęknięcia a także złamania. Skrzydła bram wahadłowych z folii zbrojonej dostępne są w dwóch grubościach 6.5mm a także 9.5mm

Płaty kolorowe, nieprzejrzyste

brama wahadłowa z wypełnieniem kolorowym

W ofercie handlowej posiadamy dziewięc kolorów wypełnień: mleczny, biały, jasnoszary, ciemnoszary, czarny, niebieski, żółty, pomarańczowy a także czerwony. Grubość materiału podobnie jak w przypadku folii przejrzystej wynosi 6mm oraz 7mm. Ogromną zaletą folii nietransparentnych jest mniejsza podatność na zarysowania i matowienie. Wadą natomiast całkowite ograniczenie widoku obszaru po drugiej stronie bramy.

Skrzydła dwu i trzyczęściowe

Duczęściowe i trzyczęściowe wypełnienia skrzydeł bramy

Równie popularnym rozwiązaniem co bramy przejrzyste cieszą się wypełnienia łączone z dwóch a także trzech elementów.  Połączenie folii przejrzystej z kolorową zapewnia wysoka estetykę bramy oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przez przezroczyste „okno” w bramie operator wózka widzi obszar po drugiej stronie, może w porę dostrzec zagrożenie i uniknąć potrącenia lub kolizji.