Menu Zamknij

Osłona antywirusowa

Podwieszana osłona antywirusowa
do punktów obsługi klienta i pacjenta

Zasada działania osłony przeciwwirusowej z PCV

Osłona antywirusowa wykonana jest z przezroczystej, elastycznej a także odpornej na uszkodzenia mechaniczne folii PCV o grubości 1mm lub 2mm.  Jej zadaniem przede wszystkim jest ograniczanie rozprzestrzeniania się kropli pary wodnej wydychanej przez człowieka, która jak powszechnie wiadomo może zawierać wirusy a także bakterie.

Osłona antywirusowa w walce z pandemią coronavirusa

Osłona antywirusowa do sklepu, apteki, szpitala, recepcji hotelowej

Foliowe osłony antywirusowe zapobiegają bezpośredniej transmisji patogenów na osoby zdrowe, dzięki czemu w zauważalny sposób pomagają zwiększyć poziom bezpieczeństwa biologicznego. W parze z obowiązkowymi maseczkami a także przyłbicami stanowią skuteczną osłonę antywirusową, przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczą.

Montując osłony antywirusowe zapewniasz bezpieczeństwo  swoim pracownikom, klientom, pacjentom a także petentom – to bezpośrednio. Pośrednio zapewniasz bezpieczeństwo także sobie i swoim bliskim.

Zamów osłonę Antywirusową u naszego konsultanta
lub przejdź do sklepu online

Wymiary osłon antywirusowych

Szerokość i wysokość osłony:

  • 100cm x 100cm (grubość 1mm lub 2 mm)
  • 120cm x 100cm (grubość 1mm lub 2 mm)
  • 150cm x 100cm (grubość 1mm lub 2 mm)
  • 180cm x 100cm (grubość 1mm lub 2 mm)
  • 200cm x 100cm (grubość 1mm lub 2 mm)
Osłona antywirusowa do sklepu

Osłona antywirusowa - budowa

Wypełnienie osłony wykonane jest z przejrzystej folii PCV o współczynniku przenikania światła na poziomie 85% (podobnie jak współczynnik przenikania szyb okiennych ze szkła). Osłona jest elastyczna, odporna na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia a także zarysowania i załamania.

elementy składowe osłony antywirusowej

Górna krawędź arkusza foliowego przymocowana jest do lekkiego, aluminiowego kątownika. Do zamocowania osłony służą dwa oczka w które wyposażony jest kątownik. W zestawie znajdują się też dwie żyłki montażowe o długości 300mm.

Czyszczenie i dezynfekcja osłon antywirusowych

Powierzchnia osłony jest gładka i lekko błyszcząca co znacznie ułatwia czyszczenie. Warto zauważyć, że oferowany materiał PCV odporny jest na działanie środków chemicznych. Dlatego też osłony można myć wszelkimi dostępnymi na rynku detergentami.

Do dezynfekcji stosuje się środki wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze zawierające alkohole a także ich mieszaniny, aminy i związki tlenowe (standardowe środki dezynfekujące dostępne na krajowym rynku).